Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu hakkab edendama targa linna lahenduste küberturvalisust 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lepingu allkirjastamine Foto: Getter Kartau

20. juuli 2023 / Täna allkirjastati Tartu linna ja Tartu Ülikooli poolt koostööleping küberturvalisuse ettevõttega CybExer Technologies. Koostöö eesmärk on paremini mõista küberriske, tõsta targa linna lahenduste küberturvalisust ja teadlikkust riskijuhtimisest kogu riigis.

Linnad ja kohalikud omavalitsused üle maailma investeerivad aasta-aastalt märgatavalt rohkem aega ja eelarvet nutika linna lahendustesse, et parandada inimeste elukvaliteeti, teenuste tõhusust ja täita elanike vajadusi läbi tehnoloogiliste võimaluste. 

„Targa linna lahenduste kasutuselevõtt nõuab kõrget ohutuse ja turvalisuse taset ning lõppkasutajate usaldust süsteemi vastu, mistõttu on äärmiselt oluline teha tõhusat koostööd küberturvalisuse ekspertidega. Läbimõeldud keerukad targa linna lahendused ja valmisolek küberohtudeks ja -rünnakuteks on kriitilise tähtsusega,“ ütles Tartu Linnavalitsuse andmehaldusjuht Getter Kartau.

CybExer Technologies poolt juhitav rakendusuuring kätkeb endas targa linna mobiilsuslahenduste küberturvalisuse uurimist küberharjutusvälja tehnoloogiat kasutades. Küberharjutusväljak on isoleeritud ning paindlik keskkond tehnoloogiate küberturvalisuse testimiseks, küberturvalisuse ekspertide koolitamiseks.  

Projekti käigus uuritakse targa linna lahenduste andmevoogusid, viiakse läbi turbearhitektuuri uuringuid ja modelleeritakse targa linna küberturvalisuse ristsõltuvusi küberharjutusväljakul.

Lisainfo: Tartu Linnavalitsuse andmehaldusjuht Getter Kartau, +372 5552 1319
 

Sille Võsaste

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5214620

Viimati muudetud 20.07.2023