Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°

Tartu-Helsingi lennuliinil reisijate arv pöördus kasvule

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lennujaam Foto: Valeri Parhomenko

1. juuni / Tartu-Helsingi lennuliinil kasvas maikuus reisijate arv ja lennukite täituvus tõusis võrreldes eelmise aastaga kaheksa protsenti.

Aprilli lõpust hakkas kehtima Finnairi uus lennugraafik, mis võimaldab Tartust Helsingisse lennata varahommikul ja Helsingist Tartusse hilisõhtul. Tartu Lennujaama teatel lendas maikuus Tartu-Helsingi-Tartu liinil kokku 2147 reisijat ning lennukite täituvus on võrreldes eelmise aasta maiga kasvanud 8 protsenti, ulatudes juba üle 63 protsendi.

Uute lennuaegade ja tihedama lennugraafikuni jõudis Finnair koostöös Tartu linnaga. Linna turundusjuhi Helen Kalbergi sõnul näitab maikuu lendude täituvuse kasv, et vajadus ärikliendist lähtuva lennugraafiku järgi on olnud suur. "On väga hea meel näha, et reisijad on graafikumuudatuse omaks võtnud juba esimesel kuul. Töötame selle nimel, et Tartu lennujaam muutuks lennureisi planeerides lõunaeestlaste jaoks esimeseks valikuks," sõnas Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg.

Tartu lennujaama juhataja Argo Annuk lisas, et praegune lennugraafik pakub Tartust lendajaile palju võimalusi - ühe päevaga saab ära käia peaaegu kõigis Euroopa pealinnades. "Tartu-Helsingi lennuliini ja potentsiaalsete tulevaste lennuliinide tulevik on meie endi kätes - mida rohkem on reisijaid, seda suuremat huvi lennuoperaatorid meie vastu tundma hakkavad,“  ütles Annuk.

Tartu-Helsingi lennud toimuvad kuuel päeval nädalas. Lend väljub Tartust kell 5:35 ning saabub Helsingisse 6:20. Helsingi-Tartu lend väljub 00:05 ja saabub Tartusse 00:50. Lende ei toimu Helsingi-Tartu suunal laupäeva öösel vastu pühapäeva ja Tartu-Helsingi suunal pühapäeva varahommikul.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 01.06.2018