Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu volikogu soovib rahvusvahelise lennuühenduse säilimist

City council

Lennuk Foto: Valeri Parhomenko

13. oktoober 2022 / Volikogu andis linnavalitsusele loa korraldada riigihange rahvusvahelisele lennuliinile lennuettevõtja leidmiseks.

Finnair on teatanud, et lõpetab oktoobri lõpus Tartust Helsingisse lendamise. Volikogu on seisukohal, et regulaarne rahvusvaheline lennuühendus on linnale äärmiselt vajalik ning seetõttu on põhjendatud Tartust lendamise määratlemine üldist majandushuvi pakkuva teenusena. Linnavalitsusele anti luba teha selleks kõik vajalikud toimingud ning korraldada ka riigihange rahvusvahelise lennuliini avaliku teenindamise kohustust täitva lennuettevõtja leidmiseks.

Kujunenud olukord näitab, et turutingimustel on Tartust lendamist keeruline korraldada. Lennuliinile avaliku teenindamise kohustuse kehtestamine annab Tartu linnale suuremad võimalused lennuühenduste toetamiseks. Võimalike sihtkohtadena on kaalumisel eelkõige Helsingi, Riia ja Stockholm, kuid praegu ei välistata ka Kopenhaagenit ja Varssavit.

Volikogu esimees Kaspar Kokk märkis, et Tartu volikogu on järjepidevalt rõhutanud nii lennu- kui muude transpordiühenduste olulisust mitte ainult linna, vaid kogu Eesti tasakaalustatud arengu seisukohalt. "Me peame pingutama selle nimel, et Tartu oleks avatud ja ligipääsetav rahvusvaheline linn. Transpordiühenduste tähtsust Tartule kui ülikoolilinnale, Euroopa kultuuripealinnale ning ettevõtluse arengule on võimatu üle hinnata," ütles volikogu esimees.

Lisainfo:
linnavolikogu esimees Kaspar Kokk, 516 6317
linnapea Urmas Klaas, 513 5145
majanduskomisjoni esimees Verni Loodmaa, 503 4722

Aune Rumm

linnavolikogu kantselei
kantselei juhataja

Tel: 736 1202
Mob: 514 9896

Viimati muudetud 16.10.2022