Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kriisiõppusel harjutati hakkamasaamist raskete ilmaolude ja küberrünnakuga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kriisiõppus Foto: Mana Kaasik

14. november 2019 / 14. novembril toimus Tartu linna kriisimeeskonna õppus, kus harjutati hakkamasaamist ränkadest ilmaoludest tingitud hädaolukorras, millele lisandus ulatuslik elektrikatkestus ja küberrünnak Tartu linna infosüsteemidele.

Õppuse stsenaariumi järgi tabas Tartut suur lumetorm, mis tekitas elektrikatkestuse mitmetes linnaosades, murdis puid ning muutis suure hulga tänavaid läbimatuks. Lisaks tehti linnavalitsuse arvutisüsteemidele küberrünnak.
    
Kriisiõppuse eesmärk oli harjutada Tartu linna kriisimeeskonna töö käivitamist, hädaolukorra lahendamist, koostööd partnerasutuste ja elutähtsa teenuse osutajatega, avalikkuse teavitamist ning küberintsidendi lahendamist. Samuti oli eesmärk testida äsjavalminud Tartu linna hädaolukorra lahendamise plaani toimimist.

Tartu kriisimeeskonna juhi, linnapea Urmas Klaasi sõnul oli õppus väga eluline ja vajalik. "Saime õppuse käigus olulist tagasisidet oma valmisolekule sellise suure, kogu linna hõlmava kriisiga toime tulemiseks. Esmakordselt tegelesime ka küberkriisi intsidendi lahendamisega, mis tänases maailmas on hädavajalik," lisas Klaas.

Tänasel õppusel osalesid Tartu linna kriisimeeskond, mitmed partnerasutused (Lõuna prefektuur, Lõuna päästekeskus, Naiskodukaitse) ning elutähtsat teenust osutavad ettevõtted (Elektrilevi, Fortum Tartu, Tartu Veevärk ja Tartu tee-ettevõtted). Füüsiliselt linnakeskkonnas kriisi ei imiteeritud ning olukorra lahendamiseks mõeldud tegevused mängiti läbi oma töökohtadel.

Tartu hakkas kriisiõppust planeerima juba aasta tagasi ning selle viis läbi OÜ Cybexer Technologies.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 15.11.2019