Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kutsub loovagentuure linna visuaalse identiteedi ideekonkursile

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tartu Foto: Mana Kaasik

7. jaanuar 2022 / Tartu Linnavalitsus kutsub loovagentuure ideekonkursile, mille eesmärk on leida parim kavand Tartu linnale uue visuaalse identiteedi loomiseks. Konkursil osalemiseks tuleb esitada taotlus hiljemalt 17. jaanuariks.

"Paarkümmend aastat kasutuses olnud linna logo on visuaalselt aegunud ega kanna endas Tartu tänapäevaseid väärtusi", rääkis linna turundusjuht Helen Kalberg. "Möödunud detsembris valmis kasutajauuring, mis on algava ideekonkursi sisendiks ja mille tulemusel valmib Tartu linnale uus terviklik visuaalne identiteet," täpsustas ta.

Tartu uue visuaalse identiteedi eesmärk on rääkida Tartu linna lugu, toetada linna visiooni ja tugevdada kuvandit. Töö käigus valmib stiiliraamat, mis ühtlustab uute logo- ja värvilahenduste, tüpograafia ning pildi- ja sõnumikeele kaudu linna visuaalset kommunikatsiooni. 

Osalema oodatakse kogenud meeskondi, kes on end visuaalse identiteedi loomisel juba tõestanud. Ideekonkursi aluseks on 2021. aasta sügisel tehtud kasutajauuring, mille põhjal tuleb osalejatel luua võistlustöö, mis võib sisaldada kuni kolme ideekavandit. Võistlustöid hindab valdkonna ekspertidest koosnev žürii. 

Konkursil osalemise tingimused ja ideekavandi loomiseks vajaliku sisendi leiab Tartu linna kodulehelt: tartu.ee/et/visuaalse-identiteedi-ideekonkurss  

Konkursi võidutöö valitakse välja tänavu märtsis, misjärel sõlmitakse võitjaga 6 kuu pikkune leping identiteedi ja stiiliraamatu viimistlemiseks ja lõplikuks väljatöötamiseks. 

Ideekonkursi ajakava:

  • 7. jaanuar 2022 – Ideekonkursi väljakuulutamine
  • 17. jaanuar 2022 kell 23.59 – Osalemistaotluste esitamise tähtaeg
  • 1. veebruar 2022 – Ideekonkursi esimeses voorus valitud osalejate avalikustamine ja ideekavandite väljatöötamise vooru algus
  • 28. veebruar 2022 kell 23.59 – Võistlustööde esitamise tähtaeg

*Kui ideekavandite väljatöötamise voor jätkub teises etapis, siis ajakava täpsustub.

Lisainfo: Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg, [email protected], +372 513 3929

Viimati muudetud 11.01.2022