Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ootab visuaalse identiteedi uuendamisel kaasa rääkima

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tartu Foto: Ragnar Vutt

6. detsember 2021 / Sel nädalal oodatakse kõiki Tartuga seotud inimesi vastama küsimustikule ja avaldama arvamust, milliseid Tartu väärtusi peaks endas kandma uus Tartu visuaalne identiteet.

Küsimustik on üks osa Tartu visuaalse identiteedi uuendamise kaheetapilisest projektist, mis sai alguse tänavu novembris. Projekti esimeses etapis viidi läbi 30 intervjuud ning värskele küsimustikule oodatakse vastama kõiki tartlasi ja Tartuga seotud inimesi.

"Juba paarkümmend aastat kasutuses olnud linna logo on aegunud ja hetkel puudub terviklahendus, mis oleks selgelt linna oma nägu", rääkis linna turundusjuht Helen Kalberg. "Detsembri lõpus valmiv kasutajauuring on aluseks jaanuaris välja kuulutatavale disainihankele, mille tulemusel valmib Tartu linnale uus terviklik visuaalne identiteet", täpsustas ta.

Novembrikuus tehtud valdkonna asjatundjate ja sihtgruppide intervjuudel kaardistati nii Tartu identiteediga seotud mõtted ja emotsionaalsed hoiakud kui ka kõik uuendamist vajavad turundusmaterjalid. Visuaalse identiteedi uuendamise küsimustiku eesmärk on kontrollida intervjuude käigus tekkinud seisukohtade paikapidavust.

Küsimustiku leiab aadressilt: https://rethinkers.limesurvey.net/986337. Küsimustiku täitmine ei võta aega rohkem kui viis minutit ning see on avatud kuni 12. detsembri südaööni.

Küsimustik valmib koostöös oktoobris Tartu linnavalitsuse hanke võitnud agentuuridega AKU ja Rethink. AKU on disainiagentuur, mille meeskond omab laialdast kogemust suurte kaubamärkide ja identiteedisüsteemide väljatöötamisel. Rethink on teenusedisaini ja digitaliseerimise agentuur, mis keskendub kasutajauuringutele ning keerukate digitaalsete lahenduste elluviimisele.

Viimati muudetud 06.12.2021