Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°
10°

Tartu leppis ööklubidega kokku hea tahte põhimõtetes

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Hoian vahet silt

5. august / Tartu Linnavalitsus leppis Tartu suuremate ööklubide esindajatega kokku hea tahte põhimõtted, millest meelelahutusasutused olid valmis koroonaviiruse leviku tõkestamise eesmärgil kinni pidama.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul seostatakse koroonapuhangut Tartus mitme meelelahutusasutusega. "Seetõttu pidasime õigeks leppida kokku reeglites, et kaasa aidata olukorra lahendamisele. Selleks tuleb kõikidel - nii ööklubi pidajatel kui ka külastajatel, ühiselt pingutada ja vastutustundlikult käituda," lisas Klaas.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul lepiti ühesugused hea tahte põhimõtted kokku ööklubidega Maasikas, Vabank, Shooters, Level ning kultuuriklubiga Naiiv, kes andsid lubaduse suhtuda tekkinud olukorda äärmise tõsidusega ning anda endast parima viiruse leviku tõkestamiseks.

Ettevõtted lubasid hoolikalt järgida külastajate hajutamise reeglit, milleks kaastakse vajadusel  täiendavat meeskonda. Külastajate tervise kontrollimiseks mõõdetakse ka nende kehatemperatuuri.  Samuti nõustusid klubid jätkuvalt tõsiselt jälgima, et alkoholi ei saaks osta joobes inimesed. Kahe järgneva nädala jooksul  ei lase leppega ühinenud klubid sisse rohkem kui 200 inimest (enamike eelmainitud klubide puhul on inimeste arv tunduvalt väiksem – nt Levelis 50 inimest, Shootersis 100 inimest).

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on hea koostöö klubidega lootustandev, et viiruse levikule Tartus saab piiri panna. "Meie eesmärk ei ole Tartu ööelu välja suretada – väga oluline on, et kaitstud oleks inimeste tervis ja elaks ka ettevõtlus."

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145, abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 05.08.2020