Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn alustab koduta loomade varjupaiga renoveerimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

koer Foto: Lilian Lukka

20. juuli 2022 / Tartu linn kavandab koduta loomade varjupaigas uuendustöid ligi 1,6 miljoni euro eest. Töödega alustatakse augustis.

Roosi tänaval asuvas loomade varjupaigas demonteeritakse vana pääslahoone ja ehitatakse uus hoone, kuhu tulevad õppeklass koolituste ja ürituste korraldamiseks, loomaarsti plokk ja kontoriruumid. Uuendatakse ka kõik tehnosüsteemid ja jalutusaedikud ning rajatakse välistrassid ja välisvalgustus, osaliselt rekonstrueeritakse olemasolev piirdeaed. Hoonesse tuleb uus sisustus ja inventar.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on Tartu koduta loomade varjupaik oluline teenusepakkuja paljudele Lõuna-Eesti omavalitsustele ning seetõttu on varjupaiga igapäevane toimimine ning loomade hoiu- ja ravivõimaluste parandamine väga vajalik. "Lisaks loomade heaolule paranevad ka varjupaiga töötajate ja vabatahtlike töötingimused,“ lisas Tamm.

Tartu koduta loomade varjupaiga ehitustööde riigihankel tunnistati edukaks Klemmer OÜ pakkumus kogumaksumusega  1 627 945 eurot. Töid finantseeritakse 997 945 euro ulatuses Tartu linna eelarvest ning 630 000 euro ulatuses maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.

Renoveerimistööd lõpetatakse tuleva aasta juulis.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Viimati muudetud 20.07.2022