Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn tunnustab parimaid ainetundjaid ja nende juhendajaid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänuuritus

13. mai 2020 / Igal kevadel tunnustab Tartu linn tänuüritusel olümpiaadidel edukalt osalenud õpilasi ja nende juhendajaid.

Sel kevadel eriolukorra tõttu pidulikku vastuvõttu ei toimu, kuid parimate tunnustamine ära ei jää - tänukirjad ja meened toimetatakse neile kooli.

Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave tänab kõiki edukaid õpilasi ja nende juhendajaid, kes on oma kooli ja Tartu linna hariduse kõrget kvaliteeti oma tegudega kinnitanud. „Tartu õpilaste heade tulemuste saavutamine rahvusvahelistel ja üleriigilisel olümpiaadidel ei oleks võimalik ilma rohkearvulise ning eduka osalemiseta Tartu linna piirkonnavoorudel," lisas linna haridusjuht.
Sel õppeaastal toimus 21 aineolümpiaadi piirkonnavooru, mille läbiviimist korraldas Tartu Ülikooli teaduskool. Aineolümpiaadide piirkonnavoorud pakuvad andekatele õpilastele suurepärase võimaluse oma teadmisi proovile panna ning  igal aastal võtab neist osa palju õpilasi kõikidest Tartu põhikoolidest ja gümnaasiumidest.

Tartu linna voorude esikolmikutes väärivad sel aastal äramärkimist 152 õpilast 21 Tartu linna koolist (vt nimekiri ) Kahel ja enamal olümpiaadil saavutasid suurepäraseid tulemusi kokku 32 õpilast. Kõige enam, neljal erineval aineolümpiaadil, tõusid esikolmikusse sel õppeaastal neli õpilast: Kristjan-Erik Kahu, Meena Rooden ja Ronald Judin Miina Härma Gümnaasiumist ning Annika Rääbis Tartu Kivilinna Koolist.
 
Olümpiaadideks aitas ettevalmistusi teha 113 õpetajat. Kõige enam esikolmikusse abistasid õpilasi Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpetajad Saima Kaarna (11 õpilast), Kristiina Punga (7 õpilast), Ülle Seevri (7 õpilast) ning Miina Härma Gümnaasiumi õpetaja Maiu Kaljuorg (7 õpilast). Lisaks väga headele isiklikele tulemustele aineolümpiaadides juhendasid oma kooli kaasõpilasi ka Miina Härma Gümnaasiumi õpilased Uku Andreas Reigo, Liis Siigur ja Peter Kipp.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna tänukirjad ning meened õpilastele ja õpetajatele toimetatakse koolidesse mai lõpuks.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 13.05.2020