Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algas registreerumine Eesti esimesele maateaduste olümpiaadile

TalTechi geoloogia instituudi pressiteade

4. veebruar 2019 / Tänasest saavad kõik loodusteaduste vastu huvi tundvad 10.-12. klasside õpilased end kirja panna Eestis esmakordselt toimuvale maateaduste olümpiaadile.

Tallinna Tehnikaülikooli korraldatud teadmiste mõõduvõtu võitjaid ootab ees rahvusvaheline  olümpiaad Lõuna-Koreas.

30. märtsil toimuv olümpiaad käsitleb maateadusi kõikidest senistest loodus- või reaalteaduste olümpiaadidest laiemalt, põimides omavahel nii geoloogia, hüdroloogia, meteoroloogia kui ka keskkonnateadused.

Olümpiaadi žüriiliikme ja Eesti Geoloogiateenistuse direktori Alvar Soesoo sõnul on uue olümpiaadi näol tegemist rahvusvahelise maateaduste olümpiaadi International Earth Science Olympiad formaadis võistlusega, mille haare ületab erialade piire. “Tahame olümpiaadiga näidata Maa-teaduste olulisust ja atraktiivsust, sest antud erialadel on tohutu potentsiaal. Nii tänane kui ka homne tööturg kui ka tulevikuteadused vajavad hädasti  häid spetsialiste selles valdkonnas. Näeme iga päev, et maateadusi tasub õppida ja selles valdkonnas oma teadmisi suurendada,” tõdes Soesoo.

Olümpiaad aitab noorte seas edendada Maa kui süsteemi mõistmist ja uurimist ülesannete kaudu, mis integreerivad loodus- ja täppisteadused kooliprogrammi. “Maa on ääretult keeruline süsteem, mille kohta tehakse iga päev uusi avastusi. Just paremad teadmised ja taiplikkus aitavad Maa-asjade suhtes uutel põlvkondadel edukalt silmitsi seista kriitiliste probleemidega nagu kliimamuutused või ressursside kasutamine. Veelgi enam, needsamad teadmised aitavad meil luua innovatiivseid tehnoloogiaid, “ rääkis TalTech geoloogia instituudi teadur ja olümpiaadi žüriiliige Rutt Hints.

Möödunud aastal esindasid Eestit rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil Tais neli Tallinna Reaalkooli õpilast, kes olid väga edukad, saavutades ühe hõbe- ja kolm pronksmedalit. Ka tänavu ootab parimaid noori osalemine rahvusvahelisel olümpiaadil Lõuna-Koreas. Samuti saavad 10 parimat maateaduste olümpiaadil osalenud õpilast konkursiväliselt õppekoha Tallinna Tehnikaülikoolis, sealhulgas geoloogia instituudis.

Maateaduste olümpiaadi korraldab TalTechi geoloogia instituut koostöös Eesti Geoloogiateenistusega. Ülesannete koostamisel löövad lisaks tehnikaülikooli teadlastele kaasa erialaspetsialistid Eesti Geoloogiateenistusest, Tartu Ülikoolist ning geograafiaõpetajate seast. Olümpiaadile saab registreeruda 25.märtsini siin. 

Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud viivad veebruaris ja märtsis läbi ka olümpiaadi ettevalmistavad kursuseid. Kursuste suure populaarsuse tõttu avati ka täiendav õppepäev.

Lisainfo:
TalTech geoloogia instituut
+372 5121131
[email protected]

Viimati muudetud 04.02.2019