Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna on viimane päev registreeruda Eesti esimesele maateaduste olümpiaadile

TalTechi geoloogia instituudi pressiteade

25. märts 2019 / Sel laupäeval korraldab Tallinna Tehnikaülikool esimest korda maateaduste olümpiaadi, mille võitjaid sõidavad esindama Eestit rahvusvahelisel olümpiaadil Lõuna-Koreas.

Loodusteaduslikust võistlusest saavad võtta osa kõik 10.-12. klasside õpilased ning registreerimine olümpiaadile lõpeb täna kell 23:59.

Taltechi geoloogia instituudi teaduri ja olümpiaadi žüriiliikme Rutt Hintsi sõnul on noored olümpiaadi vastu suurt huvi üles näidanud ja tänaseks end kirja pannud tublisti juba üle 50 õpilase, mis on palju enam, kui korraldajad oodata oskasid. “Laupäeval asuvad noored lahendama väga huvitavaid praktilisi ülesandeid, mis nõuavad nii loovat kui ka analüütilist mõtlemist ning nutikust geograafia-, füüsika-, matemaatika- ja keemiatunnis omandatud teadmiste rakendamiseks,” rääkis Hints. “Ülesannete lahendamisel tuleb õpilastel kasutada ka mõõte- või tööriistu, uurida ja kirjeldada looduslikke materjale või nähtusi,” lisas Hints.

Olümpiaad hõlmab geoloogiat, meteoroloogiat, okeanograafiat ja keskkonnateadusi. Ülesannetes pööratakse tähelepanu eelkõige loodusteadusliku uuringu olemuse avamisele, probleemide lahendamise ja järelduste tegemiste oskustele. Väiksem osakaal on faktiteadmistel. Olümpiaadile saab registreeruda veel ainult täna: www.taltech.ee/kooliopilasele/olumpiaadikool/olumpiaadid-ja-voistlused/

Neli parimaid tulemusi saavutanud õpilast sõidab augustis rahvusvahelisele olümpiaadile Lõuna-Koreasse. Samuti saavad 10 parimat olümpiaadil osalenud õpilast konkursiväliselt õppekoha Tallinna Tehnikaülikoolis, sealhulgas geoloogia instituudis.

Esimest Eesti maateaduste olümpiaadi korraldab TalTechi geoloogia instituut koostöös Eesti Geoloogiateenistusega. Ülesannete koostamisel löövad lisaks tehnikaülikooli teadlastele kaasa erialaspetsialistid Eesti Geoloogiateenistusest, Tartu Ülikoolist ning geograafiaõpetajate seast.

Lisainfo:
TalTechi geoloogia instituut
+372 5121131
[email protected]

Viimati muudetud 25.03.2019