Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Rakenduslik Kolledž avas talvise vastuvõtu

Tartu Rakendusliku Kolledži pressiteade

6. jaanuar 2023 / Eesti suurim kutsehariduse pakkuja Tartu Rakenduslik Kolledž (VOCO) avas 2. jaanuaril kaheks nädalaks talvise vastuvõtu, kus on avatud 14 eriala kuuest teemakoolist. Vastuvõttu on lisandunud ka täiesti uus eriala.

Puittoodete konstrueerija-tehnoloogi eriala pakub võimalust keskhariduse baasil kuue kuuga õppida selgeks puidust või puidupõhistest materjalidest toodete valmistamine, müümine või paigaldamine. Tartu Rakendusliku Kolledži kutseõpetaja Andrus Kolonistovi sõnul avati eriala, sest puidutöötlemise valdkonna tööjõuvajadus tervikuna on pigem kasvav ja tasemeõppe lõpetajate osas jääb tänane koolituspakkumine koolitusvajadusele alla.

Tartu Rakenduslik Kolledž pakub talvises vastuvõtus ka uut moodi lähenemist enda õpitee kujundamiseks. VOCO koolituskeskuse juhi Katrin Hummali sõnul on võimalik omandada uut eriala väikeste ampsudena. "Ampsude näol on tegemist mikrokvalifikatsiooni koolitustega, kus inimene omandab üksikuid kompetentse, millest ajapikku on võimalik saada uus kvalifikatsioon. See annab õppijale vabaduse juhtida enda haridusteed paindlikumalt," lisas Hummal.

Kevadel toimuvad koolitused annavad võimaluse arendada endas tiimijuhi kompetentse kahel pikemal täienduskoolitusel: meeskonnajuhtimine ja kaugtöö korraldamine meeskonnajuhtidele. Hummal rõhutas, et mõlemad koolitused on tasuta, kuid kohti on ainult 15-le kiiremale.

Talvine vastuvõtt kestab 15. jaanuari südaööni ning rohkem infot erialade kohta leiab kooli kodulehelt voco.ee/sisseastumine/. Täiendkoolituste kohta leiab rohkem lisainfot koolitused.voco.ee.

Tartu Rakenduslik Kolledž on Eesti suurim ning laia rahvusvahelise haardega kutseõppeasutus, kus taseme- ja täiendõppes õpib enam kui 3000 õppijat. Kooli kahes õppehoones tegutseb 7 teemakooli ning täiendõpet ja lühikoolitusi pakkuv koolituskeskus. Kooli missiooniks on luua võimalusi tulevikutöö oskustega meistrite kujunemiseks.

Lisainfo: 

Andrus Kolonistov
kutseõpetaja
[email protected]

Viimati muudetud 06.01.2023