Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Rakenduslik Kolledž matkab 6 aasta jooksul ümber maakera

Tartu Rakendusliku Kolledži pressiteade

26. mai 2023 / 25. mail toimub Eesti suurimas kutseõppeasutuses ülekooliline matkapäev, mille raames kõnnib koolipere Väimelasse. Rekordürituse raames stardivad 62 km läbijad kell 5:00 hommikul Tartu Rakendusliku Kolledži Kopli tänava A-korpuse eest. 6 aasta jooksul on Tartu VOCO võtnud eesmärgiks teha maakerale ühiselt kogutud kilomeetritega tiir peale.

Kõik sai alguse sellest, kui Tartu Rakenduslik Kolledž sai 100-aastaseks. Seda tähistasti eelmine kevad 100 km kõnniga ehk nelja ringiga ümber Tartu. Sellel aastal on Tartu Rakenduslik Kolledž laiendamas piire ning matkab igal aastal koos kooliperega naaber- kutsekoolidesse ja plaanib 6 aastaga teha maakerale tiiru peale.

Tartu Rakendusliku Kolledži spordijuhi Silvar Rückenbergi sõnul viib esimene matkapäev neid Võrumaa Kutsehariduskeskusesse, mis asub Tartust 62 km kaugusel. "See on loomulikult suur väljakutse, kuid sellega tahame inspireerida ka teisi inimesi liikuma ja oma tervise eest hoolitsema. Sajaga tulevikku ei põruta kehva tervisega," sõnas Rückenberg.

Eelmisel aastal osales kooli juubelimatkal ligikaudu 450 inimest, kes läbisid üle 8000 km. Tookord ületas ühiselt 100 km piiri 35 osakonda/kursust ja 100 km läbijaid oli 1, mis võttis aega 18h. 5 aasta jooksul matkab koolipere Valgamaa ja Viljandi Kutseõppekeskustesse, Räpina Aianduskooli, Luua Metsanduskooli ja Võrumaa Kutsehariduskeskusesse.

Lisainfo: Helina Hansar, turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, +372 54470629

Viimati muudetud 26.05.2023