Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Tartu toitlustusettevõtted töötasid omavahel välja hea tahte kokkuleppe

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu kesklinn Foto: Marek Metslaid

7. august / Tartu linna toitlustusettevõtted töötasid omavahel välja hea tahte kokkuleppe, mis lähtub praegusest COVID-19 leviku suurenemisest Tartus. Kõik hea tahte kokkuleppega liitunud kohvikud, restoranid ja baarid suhtuvad äärmise tõsidusega praegusesse COVID-19 leviku suurenemisesse.

Toitlustusettevõtted leppisid omavahel kokku järgmistes detailides:

1. Üritatakse tagada külaliste mõistlik kaugus siseruumides.
2. Hoitakse nähtavates kohtades desinfitseerimisvahendeid ning paigaldatakse neid rohkematesse kohtadesse, kui minimaalsed nõuded seda nõuavad.
3. Tegeletakse oma töötajaskonna pideva teavitusega, et nohu ja köhaga tööle tulla ei tohi, rääkimata palavikust ja raskematest haigustunnustest.
4. Ei müüda selgete joobenähtudega inimestele alkoholi ning palutakse isikul ära koju minna.
5. Töötajad jälgivad klientuuri ning kui märkavad haigustunnustega inimest, suunatakse isik koju. Seejärel desinfitseeritakse kõik pinnad, mida haigustunnustega inimene on puudutanud.
6. Sundventilatsioon üksinda ei ole nii tõhus kui ventilatsioonisüsteemide kogum. Seepärast õhutatakse siseruume võimalusel pidevalt akende lahtihoidmise teel, jahedate ilmadega vastavalt ruumi sisetemperatuurile. Kui aknad lahti ei käi, üritatakse õhutada välisuste lahtihoidmisega.

Hea tahte kokkuleppega on liitunud Vein ja Vine, Meat Market, München, Ülikooli Kohvik, Drinkgeld, Vilde ja Vine, Gustav, Werner, Cafe Truffe, Cookbook, Väike Kuuba, Keller, Willy ja Rudy, Sõbra Pesa, Hõlm ja hotell Lydia restoran, hotell Dorpat, Joyce, V Cafe, Nauding, Spargel, PolPo, restoran KAUSS ja Kampus, Crepp ja Trepp. 

Kõik toidukohad, kes soovivad hea tahte kokkuleppega ühineda, saavad võtta ühendust toitlustusettevõtja Assar Jõgariga (assar.jogar@gmail.com, tel 5648 0443).

Viimati muudetud 07.08.2020