Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus toimus tööstuskonverents Industry 5.0

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Industry 5.0 konverents Tartus Foto: Rene Lutter

10. mai 2024 / Tänavu kümnendat korda toimunud tööstusvaldkonna juhtidele suunatud tööstuskonverents Industry 5.0 toimus sel aastal esimest korda Tartus.

Tänavusel konverentsil keskenduti eelkõige sellele, kuidas tööjõud, tehnoloogiad ja eksport saavad Eesti tööstusettevõtete konkurentsivõimet tugevdada. Näiteks arutati vestluspaneelides, et noori ei saa tehnoloogiaerialade juurde täna enam pelgalt palgaga meelitada. Tööturule sisenevate noorte jaoks on võrdväärselt oluline ka ettevõtte töökeskkond ja juhtimiskvaliteet, samuti peetakse oluliseks ettevõtte tegevusala laiemat positiivset mõju.

Tööstuskonverentsil tõdeti, et uute tehnoloogiate kasutuselevõtu puhul ei saa enam üle ega ümber tehisintellektist. "Konkurentsis püsimiseks peavad Eesti ettevõtted tehisintellekti kasutuselevõttu oluliselt kiirendama - nii tootmises, müügis kui ka turunduses ja teistes protsessides," võtab aruteludes räägitu kokku konverentsi üks kaaskorraldajaid, Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna tööstuse valdkonnajuht Katrin Kask.

Konverentsile oli kohale tulnud üle 200 valdkonnaeksperdist külalise ja veebi teel jälgis ettekandeid veel ligi 100 inimest. Tallinnast tulid mitmed külalised konverentsile tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE organiseeritud bussiga, kus toimusid erinevad arutelud juba bussisõidu ajal.

Galerii: https://industry40.ee/  

Viimati muudetud 10.05.2024