Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

VOCO kingib Tartu kutseharidusele tervist

Tartu Rakendusliku Kolledži pressiteade

9. mai 2022 / Tartu Rakenduslik Kolledž (VOCO) tähistab sellel aastal oma 100. sünnipäeva. Kooli juubeliaasta raames suunatakse pilk tulevikku ja minnakse koos kooliperega liikuma, et tervist jätkuks veel vähemalt sajaks aastaks. Julgemad lähevad püüdma 100 kilomeetrit.

10. mail teeb koolipere kummarduse kutsehariduse ees ning üheskoos minnakse kõndima. Organisatsiooni tervis on täpselt nii hea, kui on tema inimeste inimeste oma ja VOCO soovib sajaga tulevikku minna.

Tartu Rakendusliku Kolledži ettevõtmise vedaja ja spordijuhi Silvar Rückenbergi sõnutsi on iga osalemine võit ning samm õnnestumine, olgu teekond pikk või lühike. "Keegi ei oota sinult 100 km läbimist, vaid kingitust iseendale ja koolile tervislike sammude näol," sõnas Rückenberg.

Julgemad alustavad 100 km pikkust teekonda 10. mail kell 4:00 Kopli 1 Tartu Rakendusliku Kolledži eest. Õpilased, õpetajad ja kooli personal liitub alates 8:30-st. Üritus kestab õhtuni välja - kõik ajad on sobilikud ja iga samm loeb.
  
Rajale lülitub erinevatel aegadel ka kolm direktorit - hetkel ametis olev Raini Jõks ning endised direktorid Andrus Mõttus ja Vladimir Šokman.
Sada aastat on pikk aeg, mis tähendab, et Tartu kutsehariduse ja Tartu Rakendusliku Kolledži poolt on saanud puudutatud lõputu hulk vilistlasi või endisi pedagooge. Olete oodatud raja äärde kaasa elama ja tähistama seeläbi kutsehariduse maastiku ühe innovaatilise pärli sünnipäeva.

Teekond kulgeb ümber Tartu, ringi pikkus 25 km. Raja kaart on nähtav siit. Distantsid, mida minnakse püüdma: 25, 42,195 ja 100 km.

Juubeliaasta raames on toimunud teisigi olulisi sündmusi. Tänaseks on toimunud kooli rebrändimine, retrokutsevõistlused ja Aasta Tegija 22, kogukoolimäng Süstik 100 kuni poolfinaalideni ning rahvusvaheline visioonikonverents "Sajaga tulevikku".

Tartu Rakenduslik Kolledž on Eesti suurim ning laia rahvusvahelise haardega kutseõppeasutus, kus taseme- ja täiendõppes õpib enam kuni 3000 õppijat. Kooli kahes õppehoones tegutseb 7 teemakooli ning täiendõpet ja lühikoolitusi pakkuv koolituskeskus. Kooli missiooniks on luua võimalusi tulevikutöö oskustega meistrite kujunemiseks.
 
Lisainfo:

Silvar Rückenberg 
Ettevõtmise eestvedaja ja spordijuht
Tartu Rakenduslik Kolledž
[email protected]
+372 5054221

Viimati muudetud 09.05.2022