Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti õpilased võitsid rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil neli medalit

Tartu Ülikooli teaduskooli pressiteade

Eestit esindanud õpilased vasakult Martin Rahe, Anna Pauliina Rumm, Kirke Joamets, Meeri Jürgenson. Foto: Uku-Laur Tali

23. juuli 2018 / Iraanis 15.–22. juulini toimunud rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad (IBO) lõppes eestlastele edukalt: õpilased said kolm hõbe- ja ühe pronksmedali.

Eestit esindanud Martin Rahe Tallinna Reaalkoolist, Kirke Joamets Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja äsja sama kooli lõpetanud Meeri Jürgenson pälvisid hõbemedali. Tallinna Reaalkooli õpilane Anna Pauliina Rumm tõi koju pronksmedali.

Olümpiaadi üldvõitja oli Vietnami õpilane, teise koha saavutas Hiina ja kolmanda koha Taiwani õpilane. Võistlusel osales 261 koolinoort 68 riigist.

Osalejad lahendasid nii praktilisi kui teoreetilisi ülesandeid biokeemiast, taime- ja loomasüstemaatikast, evolutsioonist ja muudest valdkondadest. Näiteks määrasid noored mikroskoobi all lestaliste liike, vastasid küsimustele kivirikulaadsete liigitekke ja väljasuremise ning mikroRNA vähiravis kasutamise kohta.

"Tulemus on väga hea, kõik meie õpilased said medali," kiitis Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja Sulev Kuuse. "Kaks õpilast – Martin ja Anna Pauliina – alustavad sügisel õpinguid 10. klassis ja neil on võimalus veel korra IBO-l osaleda. Varasem kogemus tuleb kindlasti kasuks."

Vabal ajal külastasid noored muu hulgas kunstimuuseumi, turgu, mošeed ja maailma kõrguselt kuuendat Miladi torni.

Eesti võistlejate juhendajad olid Sulev Kuuse ja Tartu Ülikooli doktorant Mark Gimbutas. Olümpiaadi žüriisse kuulusid Kristina Põšnograjeva ja Uku-Laur Tali.

Olümpiaadil osalemist aitasid ette valmistada ja toetasid Tartu Ülikooli teaduskool, Haridus- ja Teadusministeerium, Tapvei Estonia OÜ ning Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna töötajad ja tudengid.

Rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi tulemused on avalikustatud veebilehel http://ibo2018.org/.

Lisainfo:
Sulev Kuuse
Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja
Tel 737 5060
[email protected]

Viimati muudetud 23.07.2018