Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirev valik! Avalikustati PÖFF Tartu programm

PÖFFi pressiteade

Kirev valik! Avalikustati PÖFF Tartu programm

5. november 2021 / Pimedate Ööde Filmifestival ulub taaskond Tartus. Kokku jõuab ülikoolilinnas kinolinale sadakond filmiseanssi, millele saab tänasest pileteid soetada. Kui PÖFF tähistab 25. juubelit, siis tänavu sügisel möödub 125 aastat päevast, mil Tartus näidati esimest korda kino.

Nagu juba traditsiooniks saanud, toob PÖFF Tartu Lõuna-Eesti publikuni nii põhi- kui debüütvõistlusprogrammi. Pimedate Ööde filmifestivali peaauhinna pärast võistleb tänavu 19 filmi. Kokku on kavas seitse maailma-, kümme rahvusvahelist ja kaks Euroopa esilinastust. Filme on Euroopast, Aasiast ja Lõuna-Ameerikast, kaugematest riikidest on esindatud Filipiinid, Jaapan, Tšiili ja Colombia. Kaks filmi on Kasahstanist ja Hispaaniast. 

Värskeid suundi esindavad debüüdid pakuvad sarnaselt põhivõistlusprogrammile läbilõiget nii lähemate kui kaugemate riikide kinokunstist. Esimest korda võistleb Pimedate Ööde filmifestivali debüütfilmide programmis animafilm – maailmakuulsa animafilmilavastaja Kōji Yamamura "Tosin põhjalat". Sumeda animatsiooni kõrval pakub debüütvõistlusprogramm nii muusikalisi, närvekõditavaid kui fantaasiarohkeid elamusi. Kokku on kavas kümme maailmaesilinastust, üheksa rahvusvahelist esilinastust ja üks Euroopa esilinastus.

Lisaks võistlusprogrammidele jõuab Tartu publiku ette läbilõige PÖFFi eriprogrammidest. Doc@PÖFF toob tartlasteni teravad dokumentaalid. Teiste seas näeb Tartus näitlejanna Charlotte Gainsbourgi portreed oma emast, ikoonilisest muusikust ja näitlejast Jane Birkinist. Dokumentaalide hulgas on ka Slovakkia kandidaat võõrkeelse filmi Oscarile – tundlik dokumentaal "107 ema", mis räägib naisvangidest, kes kasvatavad Odessa vanglas oma lapsi. Dokumentaalide kõrval jõuavad Tartusse ka mahlased lühifilmid. Kirevad eksperimentaalpalad leiab programmist "Põhjusega mässajad".

PÖFF Tartu toimub 12. - 28. novembrini. Filme saab vaadata Elektriteatris ja Athena keskuses. Pileteid saab soetada PÖFFi kodulehelt ning Kvartali kaubanduskeskuse PÖFFi infoletist. PÖFF Tartu toetajad ja partnerid on Tartu linn, Tartu 2024, Kvartal, Reval Cafe ja Tartu Elektriteater.

PÖFFil kehtivad piirangud on kooskõlas Eestis riiklikult kehtestatud piirangutega ning kinno tulles peab külastaja esitama tõendi COVID-19 vastu vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise kohta. Maskid on alates 12. eluaastast kohustuslikud.
 
Kogu Tartu kava leiad SIIT.
PÖFFi külastamine koroona tingimustes: https://poff.ee/artikkel/koroonareeglid/
  
Hoia Tartu PÖFFi tegemistel sotsiaalmeedias silm peal:

Facebook
Instagram 

Viimati muudetud 05.11.2021