Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Sel nädalal toimuva ettevõtlusnädala juhtmõte on „Kohane ja võida!“

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku ja Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Ettevõtlusnädal

14. september 2021 / Traditsiooniline üle-eestiline ettevõtlusnädal toimub sel aastal 4.-10. oktoobrini. Eesti suurima koolitusnädala juhtmõte on sel korral „Kohane ja võida!“.

„Tänavusel Ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga, sest just see on edu võti, mis meil aitab seljatada kriisid ja väljuda nendest võitjatena,“ sõnas Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul. „Nädala jooksul tutvustame erinevate sündmuste raames neid edutegureid, mis on olulised nii iga ettevõtja kui ka vabaühenduse jaoks täna ja homme, et uute olude ja muutunud majanduskeskkonnaga kohaneda,“ lisas Huul.
 
Nädal toob kokku nii ettevõtlusega alustajad kui tegutsevad ettevõtted, sündmusi jagub ka koolinoortele. Sel aastal on varasemast suurem hulk üritusi suunatud vabakonnale. Muutustega kohanemine on oluline kõigile, ka vabaühendustel tuleb õppida praeguses keerulises olukorras paindlikke lahendusi leidma. Seetõttu toimub ettevõtlusnädala raames ka vabaühendustele pühendatud üritusi, mida viivad läbi maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid.
 
Ettevõtlusnädala programm on mahukas ka Tartu linnas, kus alustatakse nädalat traditsioonilise avakonverentsiga ja lõpetatakse turismipäevaga. Programmi mahub üritusi nii nutika ettevõtluse, teenusmajanduse kui ka uusettevõtluse valdkonnast. Kõik Tartu üritused on huvilistele tasuta ning etteregistreerimisega. „Tartu ettevõtlusnädalat korraldatakse erinevate siinsete ettevõtluse arengut toetavate osapoolte koostöös ning seetõttu on programm väga mitmekesine. Ühest küljest on eesmärk kõnetada juba tegutsevaid ettevõtjaid ning pakkuda neile kasulikke üritusi, kuid teisalt on soov tutvustada ettevõtlusega alustamisega seonduvaid võimalusi ja vaatenurki, et suurendada ettevõtlusaktiivsust,“ selgitas Tartu abilinnapea Raimond Tamm.
 
Tartu Ärinõuandla juhataja Jan Läti sõnul peitub igas kriisis ettevõtete jaoks uusi võimalusi. „Kogemuslugude jagamine ja kuulamine aitab ettevõtjatel paremini neid võimalusi näha ja ära kasutada. Oluline on oskus näha muutuvates oludes pigem võimalusi kui takistusi, mistõttu korraldab Tartu Ärinõuandla Ettevõtlusnädala raames ka inspiratsioonipäeva, kus tuuakse esile rohkelt kogemuslugusid ettevõtjatelt,“ selgitab Lätt.
 
Ettevõtlusnädala raames toimub tänavu paarsada temaatilist üritust nii eesti kui ka vene keeles. Kõikides Eesti maakondades korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid seminare, konverentse, töötubasid ning muudes formaatides üritusi. Ettevõtlusnädala üritusi viiakse läbi nii nõuetekohastes seminariruumides, hübriid- kui ka veebisündmustena. Suurem osa neist on osalejatele tasuta, ent osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.
 
Ettevõtlusnädalal saavad kokku sarnaste huvidega inimesed – lisaks uutele teadmistele pakuvad Ettevõtlusnädala üritused võimalust kontaktivõrgustiku laiendamiseks ja potentsiaalsete partnerite leidmiseks. Üritused annavad osalejatele vajaliku tõuke järgmiste sammude tegemiseks ettevõtluses.
 
Tartu Ettevõtlusnädalal pakutavaga programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda veebilehel https://ettevotlusnadal.ee/tartu/
 
Ettevõtlusnädala korraldajad järgivad Eesti Vabariigi Valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja Terviseameti soovitusi. Sündmustel pääsemiseks tuleb külastajal tõendada oma nakkusohutust, esitades selleks tõendi COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Ettevõtlusnädal on valmis tegema ürituste korraldamisel ka jooksvaid muudatusi juhul, kui olukord seda nõuab.

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused, juba 16. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas. Ettevõtlusnädala eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine. Vaata lähemalt: https://ettevotlusnadal.ee/
 
Ettevõtlusnädalat koordineerib Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik.
Ettevõtlusnädal viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Viimati muudetud 07.10.2021