Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ettevõtlusnädal tuleb taas!

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

sTARTUp Day 2022 Foto: Mana Kaasik

26. september 2022 / Iga-aastane ettevõtlusnädal toimub sel korral 3.–7. oktoobril. Nädala üks tipphetkedest on üle-eestiline tasuta veebikonverents "Tandem ettevõtluses" 4. oktoobril.

Tartus aset leidvate ettevõtlusnädala sündmuste fookuses on sel korral gümnaasiumiõpilased, tudengid ja ettevõtlusega alustajad. Programm innustab ettevõtlikult mõtlema ja pakub praktilisi tööriistu, mille abil oma ideedega edasi liikuda. Nädala lõpuks võib igaühest saada ettevõtja! 

Nädal algab ringkäiguga Tartu ettevõtetesse, mis toimetavad suuremates ärihoonetes nagu Emajõe büroohoone või SPARK Hub. Lisaks avavad huvilistele uksed nii Tartu Loomemajanduskeskus kui Antoniuse õu.

Teisipäeval, 4. oktoobril leiab Aparaaditehases aset Noorteprogramm, kuhu on oodatud eelkõige gümnaasiuminoored ning bakalaureuseõppe tudengid. Noorte Ettevõtlikkuse Labori eestvedamisel toimub noortekonverents "Õpilasfirma – võimalus sinu jaoks", mille tänavune eesmärk on inspireerida noori mõtlema materjalide taas- ja uuskasutusele. Konverentsile järgneb ideestamise töötuba. Ühtlasi saavad tudengid osaleda Tartu Ülikooli turundusklubi podcasti avalikul salvestusel, mille külaliseks on suunamudijad, ning panna oma äriideed sõnadesse sTARTUp Labi korraldatud liftikõnede töötoas.     

Kolmapäeval, 5. oktoobril toimub Alexela Loomelaval ja SPARK Demo keskuses Alustava ettevõtja päev, kus kuuleb kogemuslugusid parimatelt praktikutelt, saab lähemalt tutvuda Tartu ettevõtluse tugistruktuuridega ning paluda ettevõtlusalast nõustamist ja osaleda erinevates töötubades. 

Neljapäeval, 6. oktoobril räägitakse Tartu Rakenduslikus Kolledžis ürituse VOCOTECH raames tehnikaerialade olulisusest. Paneeldiskussioonis annavad oma valdkonnas kasutatavatest tehnoloogiatest kiire ülevaate ala meistrid tehnika, transpordi, IT ja toitlustuse valdkonna nii ettevõtetest kui koolist. Et kõik ei jääks vaid jutu tasemele, stardib VOCOTECHi raames SÜSTIK 100, mis paneb proovile praktilised oskused tehnoloogia valdkonnas. Üritust on oodatud veebis jälgima kõik huvilised.

Kogu nädala jooksul on avatud uus disainipood LOOMEKAS, kus toimuvad põnevad disaini-alased töötoad.

Ettevõtlusnädala Tartu programmiga saab tutvuda ja end üritustele registreerida  www.tartu.ee/et/ettevotlusnadal.

Üleriigilist ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused juba 17. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas. Tutvu üleriigilise ettevõtlusnädala programmiga https://ettevotlusnadal.ee/

Lisateave: Kertu Tombak, uusettevõtluse valdkonnajuht, [email protected]

Viimati muudetud 03.10.2022