Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus avati Nõlvaku hooldekodu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus juhataja Indrek Sooniste. Foto: Ove Maidla

8. august 2022 / Täna avatud kaasaegses hooldekodus on tagatud parimad hooldusvõimalused Tartu eakatele.

Kaunis roheluses asuv ja liginullenergiahoonena ehitatud maja pakub olulist leevendust hooldekodukohtade puudusele. SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus juhataja Indrek Sooniste heiskas avamisel maja fassaadile Tartu lipu ning pärast lindi lõikamist said külastajad uudistada ka uue maja sisemust. Kaasaegses hoones on ühe- ja kahekohalised toad, vabaajaruumid koos kööginurga ja mugavate istumisaladega ajaveetmiseks hooldekodu elanikele ja nende lähedastele. Dementsusega eakatele mõeldud Nõlvaku Kodu on Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse uus teenusüksus.

Nõlvaku Kodu hakkab pakkuma kaasaegset teenust kõige suurema hooldusvajadusega inimestele.  "Meie eesmärgiks on pakkuda väärikas eas tartlastele hooldekodukohta võimalikult kodu lähedal,” ütles abilinnapea Mihkel Lees.

Hooldekodu ehitas Villaare OÜ. Projekti kogumaksumus on ligi 1 435 000 eurot ning seda rahastas 448 000 euro ulatuses Riigi Tugiteenuste Keskus kohalike omavalitsuste hoolekandeasutuste hoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamine meetmest.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 09.08.2022