Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tüve tänava munitsipaalmajad saavutasid maksimaalse kõrguse

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tüve tänava munitsipaalmaja Foto: Ove Maidla

23. aprill 2021 / Tüve tänava munitsipaalmajade ehitusprotsess on nii kaugel, et hooned on saavutanud oma maksimaalse kõrguse. Tüve tänav 2 ja 4 aadressi kandvad hooned valmivad aasta lõpus. 

Kahte neljakorruselisse elamusse tuleb kokku 56 korterit, millest 16 on kohandatud liikumisraskustega elanikele. Elamispindu on võimalik saada neil tartlastel, kes vajavad linna abi endale ja oma perekonnale eluruumi tagamisel. Samuti inimestel, kel on raskusi iseseisva toimetulekuga.
 
Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul ei võimaldanud Covid-19 tõkestamise reeglid traditsioonilist sarikapidu pidada, kuid see ei vähenda tema sõnul sündmuse tähtsust. „Uued majad võimaldavad pakkuda kaasaegset ja väärikate elutingimustega kodu inimestele, kes linnalt abi vajavad. Oluline on rõhutada, et uutele elanikele pakutakse vajadusel ka täiendavaid sotsiaalteenuseid, näiteks psühholoogilist abi või perenõustamist, et neil oleks võimalik elada maksimaalselt täisväärtuslikku elu ning ühiskonda panustada," ütles Lees.

Leesi sõnul pole sotsiaalvaldkonnas Tartus varem korraga sellises mahus ehitustöid ja ettevalmistusi tehtud. Lisaks Tüve tänava majadele ehitab linn Nõlvaku 10 kinnistule 20-kohalise hooldekodu dementsusega eakatele, mis valmib täielikult järgmise aasta suvel. Uus hooldekodu kerkib ka Annemõisa, mille ehitamiseks andis linn maa tasuta kasutamiseks.
 
KredExi toetusel ehitatavate Tüve sotsiaalmajade kogumaksumus on ligi 5 miljonit eurot, mis on üks Tartu tänavuse aasta suurimaid investeeringuid.

Lisainfo: abilinnapea Mihkel Lees, tel 7361 210, 5564 1996; linnavarade osakonna ehitusteenistuse vanemspetsialist Harles Link, tel 7361 114, 5349 1695.

Viimati muudetud 23.04.2021