Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Avastajate rajad Jääaja Keskuses!

Jääaja Keskuse pressiteade

Avastajate rajad Jääaja Keskuses! Foto: Karin Pai

18. oktoober 2021 / Koolivaheajal, 23. oktoober kuni 31. oktoober ootame Jääaja Keskusesse külla nii suuremaid kui väiksemaid sõpru. Läbi Jääaja Keskuse kolme korruse saab sel koolivaheajal avastada palju põnevat, mis tavapilgul võib märkamata jääda. Kõiki külastajaid ootavad põnevad avastajate rajad!

Kas tead, mida sõid mammutid? Kas tead, mis värvi on kopra hambad?  Kas tead, mis on jää sulamistemperatuur? Kas tead, mis põhjustab virmaliste teket? Kas tead, miks jääkaru pingviine ei söö? Tule ja uuri ise!

Avastusrajad kulgevad kahel erineval raskustasemel. Väikeste avastajate rajal on peamine rõhk loomadel ning nende elul enne ja pärast jääaega. Suurte avastajate rajal saab uurida loodust, inimest, ilma ja nende omavahelisi seoseid. Radu saab läbida kas iseseisvalt või koos vanemate abiga. Kõiki radade läbijaid ootavad Jääaja Keskuse poolt auhinnad!

Ka virtuaalreaalsusprillid pole meie keskusest kadunud! Virtuaalreaalsuse prillide on võimalik sukelduda ürgmere põhja ja kohtuda trilobiitide, hiiglaslike merikiskjate, meriskorpionite ja nautiloididega. Samuti on võimalik näha, milline nägi Eesti ala välja 600 miljonit aastat tagasi ja kogeda elu minevikus!

Avatud on ka maalilise Saadjärve vaatega peresõbralik Jääkaru kohvik. Kohvikus on buffet, laia valikuga lastemenüü ja a la carte menüü.

Jääaja Keskus avatud T-P kell 10:00-17:00 ja Jääkaru kohvik on avatud T-P kell 12:00-16:00.

Rohkem infot: www.jaaaeg.ee.

Lisainfo ja koostaja:
Merilyn Saksing
Jääaja Keskuse turundusspetsialist
[email protected]
5911 1448

Viimati muudetud 18.10.2021