Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Jääaja Keskuses avatakse uus laste tegevustuba

Jääaja Keskuse pressiteade

Jääaja Keskuses avatakse uus laste tegevustuba. Foto: Katrin Sisask

18. august 2021 / Jääaja Keskuse teisel korrusel avatakse 23. augustist hariv ja atraktiivne tegevustuba, kus leiavad eakohast tegevust lapsed alates teisest eluaastast kuni kaheksanda eluaastani.

Tegevustoa sisustus on tuletatud Jääaja Keskuse üldisest temaatikast, mis muudab toa omanäoliseks, uudseks, põnevaks ning samas ka harivaks. Tegevustoas on palju erinevaid käelisi tegevusi ning minimaalselt digitaalseid lahendusi, et pakkuda külastajatele tegevusi väljapool nutiseadmeid. Tegevustoast leiab uudseid lahendusi nagu jääpanga-keks, mammuti seinapusle, jääkoopad, kuhu sisse on peitnud end vahvad Eesti looduse tegelased ja palju muud põnevat ning omanäolist. Aktiivsemad lapsed saavad energiat kulutada ronimisseintel, osavust saab proovida maailma kõrgeimate tippude tabamisel ning rahulikult saab lesida hiigelmoreenide vahel või uurida elu jää-ülikoolis. Ruumis hakatakse korraldama ka erinevaid perepäevi ning  lisaks pakume võimalust rentida tuba laste sünnipäevade tarbeks.

Jääaja Keskuse tegevjuht Sigrid Sepp lisas, et "juba ammu on tundnud meie keskuse väiksemad külastajad puudust ruumist, kus saaks mõnusalt mängides aega veeta. Ruumi kontseptsiooni töötasime välja koostöös OÜ Pult disaineritega. Meie peamine soov oli, et tuba jätkaks Jääaja Keskuse üldist looduse ja loomade temaatikat. Ning muidugi, et oleks ka laste jaoks vahva ning hariv kogemus. Testisime tuba korduvalt erinevas vanuses laste peal ning tegevust ja müramist jagus samaaegselt nii kahe- kui ka kuueaastase jaoks." Ta lisas, et "tuba oli plaanis avada meil juba mõni aeg tagasi, aga erinevad piirangud ning tarneraskused jäid seda protsessi venitama. Aga enam me ei oota – tuba on augusti lõpust alates avatud!"

Jääaja Keskuse ekspositsioon pakub külastajale ülevaadet jääaja tekkepõhjustest ja mõjust maakerale, Eestile ja Vooremaale, tutvustab Eesti looduse ja inimasustuse arengulugu pärast viimast jääaega ning kliimamuutuste põhjuseid ja nende uurimist. Jääaja Keskuses on võimalik tutvuda elusuuruses eelajalooliste loomadega ja kogeda elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus.

Laste tegevustuba valmis OÜ Pult abiga LEADER-projekti "Jääaja Keskuse lastetegevustoa loomine" raames. Lastetuba on kõigile külastajatele avatud argipäeviti. Nädalavahetustel on võimalik ruumi rentida privaatseteks sündmusteks (nt. laste sünnipäevad). Lisainfot leiate www.jaaaeg.ee

Lisainfo: Sigrid Sepp, Jääaja Keskuse tegevjuht, sigrid.sepp@jaaaeg.ee, +372 5911 3753

Viimati muudetud 18.08.2021