Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Nõlvaku hooldekodu ehitusel peetakse sarikapidu

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Nõlvaku hooldekodu Foto: Sweco

7. juuli 2021 / Nõlvaku 10 hooldekodu ehitusel on jõutud hoone maksimaalse kõrguseni ning reedel, 9. juulil tähistatakse seda sarikapeoga. Kohapeal on linnavalitsuse liikmed ja ehitajad. 20-kohaline hooldekodu valmib järgmise aasta suvel.

Uue hooldekodu rajamisega astub linn suure sammu hooldekodukohtade puuduse leevendamisel. Nõlvaku Kodust saab Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse uus teenusüksus.
 
Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on linnavalitsuse eesmärk tagada, et tartlased leiaksid vajadusel hooldekodukoha võimalikult kodu lähedalt. „Hooldekodudekohtade puudus on Tartus olnud aastatepikkune väljakutse, mille lahendamiseks on linn viimastel aastatel koos partneritega jõulisi pingutusi teinud. Nõlvaku Kodu hakkab pakkuma kaasaegset ja kodulähedast teenust kõige suurema hooldusvajadusega tartlastele," lausus Lees.
 
Uues hooldekodus luuakse mugav keskkond ja parimad hooldusvõimalused dementsusega inimestele, kellele kodustes tingimustes ei saa enam vajalikku abi tagada. Liginullenergia hoonena ehitatavasse majja tulevad ühe- ja kahekohalised toad, vabaajaruumid koos kööginurga ja mugavate istumisaladega ajaveetmiseks hooldekodu elanikele ja nende lähedastele.
 
Hooldekodu ehitab Villaare OÜ. Valminud ja sisustatud uude hooldekodusse saavad eakad kolida hiljemalt 2022. aasta suveks.
 
Projekti kogumaksumus on 1 920 000 eurot ning seda rahastab 448 000 euro ulatuses Riigi Tugiteenuste Keskus kohalike omavalitsuste hoolekandeasutuste hoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamine meetmest.

Viimati muudetud 07.07.2021